Cizinec v zrcadle

Cizinec v zrcadle

Sdílejte na:

Cizinec v zrcadle – obsah

Cizinec v zrcadle. Prorazit v Hollywoodu není jednoduché, ale Toby se cítí předurčen stát se hvězdou. Stává se populárním komikem pověstným břitkým humorem. Po letech usilovné práce se dostane na výsluní. Získá jedinečné společenské postavení. Po sňatku s mladičkou herečkou Josefínou si připadá, že mu svět leží u nohou.

Josefína pochází z chudých poměrů polských přistěhovalců. Je zamilovaná do Davida, mladého a krásného syna texaských petrolejářů. Rodiče sňatku nepřejí protože jim Josefína připadá pod jejich úroveň.

Když se dozví, že se David má ženit s její bohatou kamarádkou uteče Josefína do Hollywoodu s cílem stát se slavnou herečkou a tím dobýt srdce Davida. V Hollywoodu se ji příliš nedaří pro velkou konkurenci adeptů na herectví. Po sňatku se slavným komikem Tobym se Josefína chce pomstít všem, kteří ji jako herečku odmítli.

Toby nepřestává doufat, že Josefína si najde čas i na lásku.

Cizinec v zrcadle – rozbor díla

Hlavní pocit z knihy je obtížnost prosazení ve velmi konkurenčním prostředí v showbyznysu ve filmových studiích v Hollywoodu. Autor Sidney Sheldon popisuje děj a prostředí s dokonalou znalostí, protože v Hollywoodu celý život působil jako scénárista.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Sdílejte na:
Posted in Sheldon Sidney and tagged , , , .