Kellerman Jonathan

Sdílejte na:

Životopis

Jonathan Kellerman začínal jako americký psycholog. Stal se autorem mnoha bestsellerů detektivních románů. Hlavním hrdinou jeho románů je Alex Delaware, dětský psycholog, který pomáhá policii při vyšetřování závažných zločinů. Napsal také několik esejů a knih pro děti.
Kellerman se narodil v New Yorku a vyrostl v Los Angeles. Vystudoval psychologii na UCLA a titul Ph.D. získal na Universitě Jižní Kalifornie. Provozoval klinickou praxi dětského psychiatra.
Kellerman žije v Los Angeles s Faye Kellermanovou. Oba jsou ortodoxní židé. Mají čtyři děti. Jejich nejstarší syn, Jesse Kellerman, je známý spisovatel a dramatik.
Jonathan Kellerman bojuje celý život proti ponechání duševně nemocných osob na pospas osudu, místo aby jim byla poskytnuta řádná psychiatrická péče. Takoví lidé by měli dostat psychoterapii a léky, na rozdíl od dnešního modelu, ve kterém dostávají pouze léky a žádnou další péči.
Napsal přes čtyřicet knih a románů, nejčastěji jsou to strhující detektivky, ve kterých může uplatnit svoje znalosti z psychiatrické praxe. Pokud máte rádi moderní, čtivou a nepovrchní detektivku sáhněte po Jonathanu Kellermanovi. Nebudete litovat.

Dílo (knihy, divadelní hry apod.)

[az-index id=“154″]

Odkazy

Posted in Kellerman Jonathan, Nezařazené and tagged , , , .