Panenka z ebenového dřeva

Panenka z ebenového dřeva

Sdílejte na:

Panenka z ebenového dřeva – obsah knihy

Panenka z ebenového dřeva je knížka kterou pro děti napsala spisovatelka Ivona Březinová. Je o tom jak desetileté děvčátko Regina odjíždí na celý rok do rovníkové Afriky. Ale nejede na prázdniny. Jede tam s rodiči, protože její tatínek je lékař, odborník na trpické nemoci a získal v Africe zaměstnání.

Ale co Regina? Bude v Africe chodit do školy? Bude se jí tam líbit? Jak se tam domluví? A najde si v tak cizím prostředí nějaké kamarády? A co teprve dobrodružství, která na ni čekají.

Nakonec všechno dobře dopadně. V Africe se seznámí s dětmi Manuelou a Ernestem. V Africe bude chodit na francouzštinu pro cizince, aby si s dětmi rozuměla. Na Francouzštině jednou zůstane celý den a najde si zcela nové kamarády Nathálii a Olivera. Se svými novými kamarády začne jezdit na různé výlety.

V Africe se jí zalíbí. Když bude Regina odlétat, její přátelé jí dají jako dárek panenku z ebenového dřeva, kterou sami vyrobili.

Rozbor knihy

Knížka se mi moc líbila, protože je o dětech jako jsem já. Také bych se chtěla podívat do Afriky a zažívat podobná dobrodružství jako Regina.

Knížku ilustrovala: Zdeňka Krejčová

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Sdílejte na:
Posted in Březinová Ivona and tagged , , .