Vraždící Anubis

Sdílejte na:

Další z románů Paula Dohertyho navazuje dějem na předchozí „Před tváří Amonovou“, ocitáme se v období po válce, jež svedla královna Hatusu s Mitannci. Tentokrát Egyptem obchází přízrak vraha, jež má šakalí tvář, tvář starobylého egyptského boha Anubise.
Opět tu autor rozehrává
nejen úžasný propletený příběh, který však tou rozličnou a košatou zápletkou vůbec neunavuje, ani nemate čtenáře, ale také detailní barvitý popis prostředí, ve kterém se děj odehrává.
Opět se setkáváme s přítelem královniným, ctihodným soudcem Amerotkem, který je pověřen vyšetřením zapeklitého případu. V chrámové zahradě někdo zabije héteru, mladou dívku a o pár dní později zde pak rukou vraha zemře kněz. Není to náhoda? Navíc je ukraden posvátný ametyst.
A tak se společně se soudcem, jeho sluhou Šufojem a dalšími dostáváme třeba do chrámového psince, kde se také schyluje k tragédii plnou kaluží krve a psích i lidských mrtvol. V tu chvíli jsem doslova cítila husí kůži a fóbii ze psů. Barvitý je také popis Města mrtvých, které je zcela specifické svou funkcí.
Vrah je nakonec zcela nečekaný, jako vždy. Zápletka navíc pokračuje i po odhalení hlavních zločinů a
dotkneme se také údajného božského původu královny Hatusu.
Upozorním ještě na epilog, který si jistě zaslouží pozornost, jelikož je to famózní závěr skvělého románu.
Nezapomeňte také na závěrečnou poznámku autora, která dokresluje zákulisí egyptské politiky a vysvětluje čtenářům to, co by jim třeba mohlo být nejasné.
Vraždící Anubis je jistě jedním z velmi jiskřivých románů, jež dýchají atmosférou starého Egypta natolik, že možná ani nebudete mít chuť tam žít.
Koho nakonec odhalí jako vraha, který nenávidí královnu a závidí jí titul faraóna až za hrob? To se dozvíte na konci historické detektivky známého britské ho spisovatele Paula C. Dohertyho.

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Sdílejte na:
Posted in Doherty Paul C., Nezařazené and tagged , , , , .